Medcezir.net

Mutlu Evliliğin Sırları

Mutlu Evliliğin Sırları

 

 

Mutlu Evliliğin Sırları

 

İçinde yaşadığımız çağda boşanma oranı sürekli yükseliyor. 50’li yılların başında,  boşanma oranı çok daha düşüktü. İnsanların modern dünyanın imkanlarıyla tanışması insanlar arasındaki mesafeleri yok etti. Bir Afrikalı bir Çinli ile online sohbet edebiliyor.  Chat siteleri evlilikleri tehdit ediyor. Mutluluğu eşinde bulamayacağına inanan ve yeni arayışlara giren binlerce macera perest yuvalarının yıkım sürecini başlatıyor. insanlar kendi eşlerine sıkıntılarını ve sorunlarını anlatmak yerine başka kanallara kanalize ediyorlar. Eşler arasında mesafe gittikçe büyüyor. Sonunda eşler arasında soğukluk başlıyor. Bu da boşanmalara yol açıyor. Aradığını başka insanlarda aramaya koyulan eşler başka insanlarda da aradıklarını bulamadıklarında depresyon stres ve bir çok ruhsal hastalık başlıyor. Bunlara bir de ekonomik buhranlar da eklenince ortaya çekilmesi zor bir hayat çıkıyor. eşlerin arasındaki sevgi kırıntılarını yeniden canlandırmak ve sevgiyi ayağa kaldırmak için yapılması gereken bazı şeyler vardır. Kazanılması gereken bazı farkındalıklar vardır.

 

Mutluluk için birkaç ipucu

1.Sahiplenme, birlikteliği zedeler. Kadınları bir emanet olarak görmek ve onları zaman zaman kendi özgürlüklerini yaşayabilecekleri şekilde özgür bırakmak bazı kararları onlara bırakmak ve onların güvenini kazanmak gerekiyor. Onları sahiplenmek özgürlüklerini kısıtlamak aranızdaki mesafenin artmasına yol açar.

  1. Empati yapmayı öğrenmek gerekir. Taraflar birbirlerini anlayabilmek için empati yapabilmeyi öğrenmeli ve birbirlerinin penceresinden hayata bakabilmeyi ve değerlendirme yapmayı öğrenmelidir. Ortada bir sorun varsa bu soruna eşinizin gözüyle de bakmanız olayı çözer. Empati tek taraflı değil iki taraflı olmalıdır.

 

  1. Sevdiğinizi sık sık dillendirmeniz gerekir. Bazı insanlar sever ve bunu göstermenin yolunu bulamazlar. Sık sık eşlerin birbirlerine olan sevgilerini dile getirmeleri gerekir. Haftada 1 kez de olsa baş başa özel bir mekana gitmeli ve genç aşıklar gibi birbirlerine nağmeler dizmelidirler.

 

  1. Yuvanızın diri ve sağlam olması için sık sık dua edin. Duayı eşinizle birlikte yapın. Geleceğe dair planları yaparken birlikte hareket edin. Bu sizin birlikteliğinizi pekiştirecektir.

Çift olarak bir ömür boyu birlikte kalmak için söz verdiğinize göre, dünyanın ve hayatın sürekli değişimine ayak uydurmalı ve bu değişim selinin yuvanızı alıp götürmesine izin vermemelisiniz.  insanlar değişir, duygular yön değiştirebilir

5.Bağışlamayı öğrenmek gerekir. Kusursuz insan yoktur. Kusursuz insan hiç yaşamamış ve hiç bir şey yapmamış insandır. Eşiniz bir kusur işlediğinde onu affetmeyi öğrenmeniz gerekir. Aşkı beslemek için birlikte düşünüp birlikte hareket edip birlikte zorlukların üstesinden gelmeniz gerekir. Hayat bir okyanusta ilerlemeye benzer. Çoğu zaman yaman fırtınalarla dolu olabilir. Yaşamın tüm olumsuzlukları karşısında direnci kırılan taraf yanlış kararlar verebilir. Bu yanlış kararı verdiği için hayatın kendisi gibi, sizin de eşinizi cezalandırmanız işleri daha da kötüleştirir. Affetmeyi öğrenmeniz gerekir.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ