Medcezir.net

Ölmeden Önce Okunması Gereken Kitaplar

Ölmeden Önce Okunması Gereken Kitaplar

Ölmeden Önce Okunması Gereken Kitaplar

Kitaplar en iyi arkadaşınız olabilir. Çoğu kişi seyahat ederken kitap okur. Uzun yolculuklar oldukça sıkıcı olabilir ve zamanı geçirmenin en iyi yolu iyi bir kitap okumaktır. Kitaplar zamanın kolay geçmesine yardım ederler. Ama en iyi kitaplar sadece bununla yetinmez ufkunuzu açar hayata bakışınızı değiştirebilen arkadaşlardır.

Kitap okumak kişinin kendini geliştirmesinin en iyi yoludur. Onlar, karşılığında hiçbir şey beklemeyen sessiz arkadaşlardır. Sayfaları hazine ve bilgelik ile doludur ki bu da bir bütün bireyi kültürel olarak besler. Yoğun geçen hayatımızda bile, kitap okumaya zaman ayırmalıyız. Pekiyi ama hangi kitapları okumalıyız? İşte size ölmeden önce okumanız gereken bilgi verici ufuk açıcı kitaplar…

 

Ölü Ruhlar

Bu kitabı Bir korku temalı bir kitap olarak görmemek gerekir ama sizi meraklandırır ve aynı anda korkutabilir de… Ölü Ruhlar, 19. yüzyılın en hit kitaplarından biri olarak kabul ediliyor. Ünlü bir Rus yazar olan Nikolai Gogol tarafından yazılmıştır. Küresel olarak bilinmiyor, ancak Tolstoy ve Dostoyevski gibi yazarların bu yazar üzerinde büyük bir etkisi olmuştur.. Tek romanı Dead Souls, ruhları satın alan genç bir adamın hikayesidir .

 

Rüzgar Gibi Geçti

 

Rüzgar Gibi Geçti 1936 yılında yayımlandı, 50.000 adet satıldı ve satış bir yıl içinde iki milyona ulaştı. Bu kitap her zaman film listesine yapılan uzun kitap listesinde yer almaktadır. 1.037 sayfa uzunluğunda olsa da, Çoğunlukla aşka inanan herkes tarafından okunan bir klasik olarak kabul edilir.

 

Harry Potter Serisi

Ad her şeyi söylüyor. JK Rowling tarafından yazılan bu fantastik kitap, yetişkinlerin yanı sıra çocuklar için de favori bir kitap olmaya devam ediyor. Harry Potter, Ron ve Hermione ile birlikte Hogwarts’ın büyülü dünyasını ziyaret edtmek için bu kitabı okumanız yeterlidir ve Harry’nin Lord Voldemort, Draco Malfoy ve profesör Snape’le yüzleşmesine birlikte tanık olabilirsiniz.

 

Monte Cristo Kontu

Filmi de kitabı da bir birinden güzel olan Monte Cristo Kontu hikayesi büyüleyici bir intikam hikayesidir. Yazarı olan Monte Cristo Dumas, insanları tanıyor. Onun bu kalitesi, Ona şimdiye kadarki en derin karakterlerinden bazılarını yaratmasına yardımcı olur. Monte Cristo’nun her sayfası macera, tutku ve drama ile doludur. Bu kitap intikam, ihanet ve adaletsizliği gözler önüne döküyor. Monte Cristo Kontu kitabı tam 1,000 sayfalık bir kitaptır.

 

Yüzüklerin Efendisi

 

Eleştirmenler ve hayranlar tarafından 20. yüzyılın en sevilen fantastik kitabı olarak kabul edilir. Elfler ve cüceler kötülüğü ele geçirmek  kazanmak için bir göreve sahip olan bir düzineden fazla romana tek başlarına ilham kaynağı oldu. Aslında bu kitabın tek bir cilt olması amaçlandı, ancak fantezi edebiyatı 3’e bölündü.

 

Drakula

Bram Stoker, herkesin kafasında hala taze olan bir karakter yarattı. Drakula’yı filmlerde, çizgi filmlerde, müzikallerde, Ve bilgisayar oyunlarında görüyoruz. Bu, kan emici bir insanın hikayesinden çok daha fazlasıdır. Victoria ölüm ve cinselliğine ilginç bir çalışmadır. Drakula kendi başına büyük bir korkunun öyküsüdür.

 

Da Vinci Şifresi

 

Dan Brown tarafından yazılan en tartışmalı kitaplardan biri olan The Da Vinci Code , bu listedeki yedinci sırada yer alıyor. Louvre küratörü öldürülür. Polisler vücudunun yakınında ilginç bir şifre bulurlar. Profesör Robert Langdon çağrılır ve Leonardo Da Vinci tarafından belirlenen ipuçlarının izini görmek için şaşkına döner. Bu ipuçları herkese görünür, ancak kimse onları büyük ressamın güzel bir şekilde gizlediği gibi göremez. Da Vinci Yasası, Hıristiyanlığın temellerini sarsmak için kilisenin çözülmemiş gizemlerini çağırıyor.

 

Savaş ve Barış

 

Tüm klasik romanların baba olarak gördüğü Savaş ve Barış , tüm zamanların en iyi kitaplarından biridir. Kitap Rus aristokrasinin Napolyon’un ordusuyla yüzyüzeye geldiği  19. yüzyılın başlarını anlatıyor. Kitaptaki pek çok sahne kanlı olmakla birlikte, kitap insan çatışmasının başlangıcında mükemmelleşiyor. Leo Tolstoy, Savaş ve Barış’tan bir başyapıtın sahibi ve çok ilginç bir soru soruyor:  Kişi kötülüğe karşı ahlaklı olmayı nasıl başarabilir?

 

Çavdar Tarlasında

vadeye kadar masumiyetinden Holden Caulfield yolculuğunun bir kalıcı hikayesi, Çavdar Tarlasında JD Salinger tarafından yazılmıştır ve klasik olarak kabul edilir. 1951’de piyasaya sürülen bu kitap, en çok satan kitaplardan biridir…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ