Medcezir.net

Saç Derisi Sivilceleri

Saç Derisi Sivilceleri

Saç Derisi Sivilceleri

 

Saç derisi sivilceleri nasıl yok edilebilir? Saç derisi sivilceleri nasıl oluşur gibi soruların cevaplarını bu makalemizde vermeye çalışacağız. Bilindiği gibi Elma sirkesi çeşitli sağlık sorunları için bir çare olarak kullanılan çok yönlü bir üründür. Siz de elma sirkesi ile mucizeler yaratabilirsiniz. Örneğin Eşit miktarda sirke ve su karıştırın ve saçları durulamak için kullanarak saç derinizdeki sivilcelerden kurtulun. Saç derisini dezenfekte etmenin yanı sıra, bu çözüm saç derisinin pH dengesinin korunması için iyidir. Limon suyu da durumun hafifletilmesi için yararlıdır Limon suyunu eşit miktarda su ile karıştırın ve çözeltiyi saç durulama için kullanmaya haftada 2 kez devam edin.

Saç derisi için Doğal Kürler

Çay ağacı yağı saç derisi sivilceleri için çok yararlıdır. Çay ağacı da antifungal, antibakteriyel ve antiviral özelliklere sahiptir. Seyreltilmiş haliyle, saç durulama için rahtlıkla kullanılabilir. Bu uçucu yağı birkaç damla suda karıştırın. Aksi takdirde dört parçalı  olarak da kullanabilirsiniz ki bu kez çay ağacı yağı, lavanta yağı ve zeytin yağı ile karıştırılır. Saç derisine uygulayın.

Bunlar sadece saç derisi sivilceleri için popüler ev ilaçlarının bazılarıdır. Daha başka sivilce yok edici ve saç derisini rahatlatıcı kür istiyorsanız size  ezilmiş papaya hamuru, taze domates püresi, öğütülmüş neem yaprağı da önerilebilir. Bunları Kağıdın üzerine uygulayın ve 20-30 dakika sonra saçlarınızı iyice durulayın. Yukarıda adı geçen maddelerden herhangi birine alerjiniz varsa bunları kullanmaktan kaçının.

 

Saç derisi üzerindeki sivilceler endişe kaynağı değildir; hazırlayacağınız bu kürlerle saç derisinde istenmeyen sivilceleri yok edebilirsiniz. Böylece ağrı ve kaşıntıya neden olan sivilcelerin iltihaplanması ve başka cilt sorunlarının önünü kesmiş olacaksınız. Saç derisi sivilcelerinin hafif formları kendi kendine geçer ancak yoğun sivilceler ciddidir ve  ciddi olanları kolayca fark ettiğiniz anda tedavi etmek zorundasınız. Bununla birlikte, uygun saç derisi hijyeni, bu tür sivilceleri belirli bir ölçüde önleyebilir. Aşırı yağdan kaçının ve yağsız saç bakım ürünleri kullanın. Dengeli bir diyet ve sağlıklı bir yaşam tarzı seçin.

 

Salisilik asit

Saçlı deri üzerindeki hafif, kaşıntılı sivilcelerin tedavisinde en yaygın kullanılan ilaçlardan biri olan salisilik asit içeren ürünlerin uygulanmasıdır. Salisilik asit içeren bir şampuanın düzenli kullanımı, saç derisi sivilcelerini azaltmak için yararlı olabilir. Gelecekteki saç dökülmelerini önlemek için de iyi bir yoldur. Salisilik asit saç derisinde kullanım için güvenli kabul edilirken, benzoil peroksitli ürünler saç dökülmesine, ağartmaya ve diğer telafi edilemez yan etkilere neden olabilir. Kükürt ürünleri bile saç derisi sivilceleri için kullanıldığında zararlı olabilir.

Saç derisi, saç bakımı,saç derisi sivilceleri, saç derisi kürler

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ