Medcezir.net

Sıfır Kalori Besinler

Sıfır Kalori Besinler

 

Sıfır Kalori Besinler

Sıfır kalori veya negatif kalorili gıdaların arkasındaki temel felsefe şudur: Vücut bunları alır ve bunlardan aldığı kaloriden daha fazla kaloriyi bunları değerlendirmek için harcar. Böylece vücut 1 alıp 3 harcadığı için zararda kalır. Bu da kilo vermek isteyenler için çok iyi bir yöntemdir. Yoksa Sıfır Kalori Besinler derken içinde hiç bir kalori olmayan besin demek istemiyoruz. Bu gıdalardan her biri 100 gram  başına 50 kaloriden daha az kaloriye sahiptir. Tavuk göğsü aynı porsiyon boyutunda 172 kaloriye sahiptir.

  1. Kereviz Sıfır Kalori

Kereviz yediğinizde gerçekten bir şey yediğinizi hissetmezsiniz, bu yüzden aslında sıfır kaloriye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Kerevizin lifli yapısı vücudun kalori harcamasına neden olur. Yani kereviz 1 verir 3 harcatır. Bu yüzden kereviz tüketmenizi öneririz.

  1. Portakallar

Portakallar, C vitamini deposu olarak bilinirler, ancak diğer meyvelerle karşılaştırıldığında kalorileri de düşüktür. Kalori açığı yaratmaya çalışıyorsanız turunçgiller size yardım eder. 100 gr portakal başına toplam kalori: 47 dir.

 

  1. Lahana Sıfır Kalori Sınıfında

Genellikle kanser ve kalp hastalığı önleme yeteneğine sahip olduğu bilinen lahana kilo kaybı için idealdir. Lahanadan gelen kalorileri harcamak için ek çabaya gerek yoktur. Vücut bunu harcamak için ek bir çaba harcar. 100g başına toplam kalori: 25 tir.

 

  1. Kuşkonmaz Tüketin

Kuşkonmaz, birçok öğünde yan besin olarak tüketilebilir ve bunun için mükemmel bir seçimdir çünkü fibröz doğası açlığınızı giderir. 100g  başına toplam kalori: 20

  1. Pancar Sıfır Kalori

Düşük bir kalorili yiyecek olarak pancar tüketebilirsiniz.100g başına toplam kalori: 43 barındırır.

6.Salatalıklar

Salatalıkta çok fazla su bulunur, bu nedenle kalorileri düşüktür. Salatalık salataların vaz geçilmez lezzetidir. Hem doyurur hem de kalorisizdir. 100 gram salatalıkta sadece 16 kalori vardır.

  1. Limon

Zayıflamak için her sabah aç karna bir bardak ılık suya bir yarım limon sıkın ve için. 15 dakika sonra kahvaltınızı yapın. Mide sorunlarınız varsa bunu yapmayın. 100g  başına toplam kalori: 29 barındıran limon en iyi zayıflamaya yardımcı besinlerden biridir.

Sıfır kalori besinler, sıfır kalori

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ