Medcezir.net

Birkaç Adımda evinizi renklendirin

Birkaç Adımda evinizi renklendirin

Birkaç Adımda evinizi renklendirin

Birkaç adımda  evinizi renklendirmenin kolay yolları var biz de bu makalemizde bir kaç adımda evinizi renklendirmenin adımların ne olduğunu açıklayacağız zaman zaman dekorasyon fikirleri ile yine karşınızda olacağız.

İlk adımda neler yapmalıyız?

Her şeyin başı bilindiği gibi Karar Vermektir. Bu işe başlamadan önce de karar vermek gerekiyor.

İkinci adında ise plan geliyor Neler yapacağınızı önceden Planlayın!.. En güzel mevsim şüphesiz ilkbahar ve yaz mevsimleridir. Her şey bu mevsimlerde yeniden canlanır. Özellikle Bahar yaşamın tüm güzelliklerini ortaya koyduğu canlılığın en iyi göstergesi olan bir mevsimdir. Bu mevsimde tüm doğa yenileniyor siz de dekorasyon fikirleri ile evlerinizi yenileyin. Yenileme aşamasında karar verdiniz ve şimdi de plan yapmanız gerekiyor.

Evin Dekorasyonu

Evin içini ve dışının dekorasyonunu belirlerken sizi en çok dinlendiren ve size huzur veren rengi ana tema olarak seçin. Üçüncü adımda belirlediğiniz ana rengi duvarlara nevresim ve yastık takımlarına koltuk örtülerine uygulayabilirsiniz. Perdeler ve halıları da unutmamak lazım. Elbette ki bu renk tam da ilkbahara yakışır açık ve iç açıcı bir renk olacaktır. Renk seçiminizi yaptığınıza göre duvarlarınızı seçtiğiniz renge boyatma işlemini başlatın.  Bahar havası öncelikle duvarlarınıza rahat bir nefes aldırmalı. Seçtiğiniz rengi belirlerken büyük ihtimalle mobilyalarınızı ve koltuklarınızı da göz önüne aldınız. Yoksa mobilya ve koltuklarınızla uyumlu olmayan bir renk mi seçtiniz? Eğer öyle ise bu size pahalıya patlayabilir. Renginizi tekrar gözden geçirin. Mobilya takımınıza ve koltuklarınızla halılarınıza yönelin bunları sizin sevdiğiniz renge uydurmanız gerekiyor:

 

Evinizin Planı Nasıl

Evinizde kaç tane oda balkon var? Hepsini boyayacak mısınız? Hepsini aynı renge mi boyayacaksınız? Eğer siz de sevdiyseniz Bal buğu ve Malta renkleri bu yılın favori renklerinden… Aklınızda başka bir fikir varsa ya da başka bir renk varsa elbette önceliğiniz o renk olmalı. Ama aklınızda herhangi bir renk yoksa size önerdiğimiz renkleri seçerek işe başlayın. Koltuklar ve mobilyaların değişimi biraz bütçenizi zorlayabilir bu yüzden örtüler kullanarak bu açığı kapatabilirsiniz. Halılar da bu şekilde örtülerle kapatılabilir koltuk takımları da… Ancak perdeler için aynı şeyi söyleyemeyiz. Biraz masrafa girerek perdelerinizi değiştirebilirsiniz.

 

Dekorasyon, dekorasyon fikirleri, evin dekorasyonu

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ