Medcezir.net

Domuz Gribi Tedavisine Yönelik Gıdalar

Domuz Gribi Tedavisine Yönelik Gıdalar

Domuz Gribi Tedavisine Yönelik Gıdalar

Domuz gribi, H1N1 virüsünün neden olduğu bir grip türüdür. Domuz gribinin ortaya çıkması ilk kez 1918’de İspanya’da oldu. Günümüzde ise  bu virüsle enfekte olmuş ülkelerdeki insanlarla bulaşarak salgın haline gelme tehdidi taşıyor. Bu, yüksek ateş, öksürük ve nefes darlığı gibi semptomlarla karakterize, akut bir solunum hastalığı belirtileri gösteriyor. Karında Şişkinlik ve titreme, vücut ağrıları ve kas krampları, boğaz ağrısı, iştahsızlık, diyare, bulantı ve yorgunluk bu durumun diğer yaygın belirtilerindendir. Domuz gribi dünyadaki en kötü, saldırgan ve aynı zamanda ölümcül bir grip türüdür.

Domuz gribine Karşı Önlemler

Domuz gribi, H1N1 virüsü, bir insandan diğerine havadaki mukus damlaları yoluyla kolayca burun ve ağızdan nefesle bulaşan bir grip türüdür. Araştırma enfeksiyonun doğası konusunda halen devam etmekle birlikte, olası tedavileri ve domuz gribi aşıları piyasaya sürülmüş olsa da, bu rahatsızlıktan kaçınmak için birkaç temel koruyucu önlem almak iyi bir seçenek olabilir. Bunlar, domuz gribi virüsünün üremesi için en verimli nedenlerden biri olduğu için, topluma açık yerlerden, özellikle de tuvaletleri kullanırken hijyen kurallarına uymak gerekir.

 

 

Parmaklarınızda üreyen mikropların yayılmasını en aza indirmek için düzenli aralıklarla ellerinizi alkol esaslı bir sanitize edici sıvı ile yıkayın. Böylelikle bu bulaşıcı ve ölümcül gribin içinden kolayca kendinizi kurtarabilirsiniz. Yiyecek ve içecekleri başkalarıyla paylaşmaktan kaçının; zira bu size virüs bulaştırma riskini getirir. Ayrıca, kalabalık yerlerde burnunuzu ve ağzınızı temiz bir mendille örtmek de yararlı olacaktır.. Bu genel önlemlerin yanı sıra, domuz gribini önlemek için birçok diyet ipucu da uygulayabilmeniz mümkündür. Her yemeğin öncesinde veya sırasında çifte çiğ sarımsak karanfil çiğnemek bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir. Sarımsak, vücudun doğal bağışıklığını güçlendiren ve enfeksiyonlardan koruyan güçlü antiviral özelliklere sahiptir. Ayrıca bir çorba kaşığı bal tarçın tozu eklemelisiniz ortak öksürük ve soğuk algınlığı belirtileri varsa bu karışımı tüketmelisiniz. Böylelikle sizi domuz gribinden de korumuş olur. Çiğ zencefil suyu yarım çay kaşığı ve taze fesleğen ile bir  kaşık bal karışımı da her sabah tüketilirse yararlı olabilir..

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ