Medcezir.net

Viral Enfeksiyonlar ve Nedenleri

Viral Enfeksiyonlar ve Nedenleri

Viral Enfeksiyonlar ve Nedenleri

Viral Enfeksiyonlar ve Nedenleri başlıklı yazımıza virüsten kaynaklanan hastalıklara değinilecektir. Virüslerden kaynaklanan farklı hastalıklar gribe, soğuğa kızamık vb. hastalıklara neden olurlar bir kısmı herhangi bir tedavi almadan ortadan kaybolurken, bazıları tedavi gerektirir. Öte yandan, bazı viralenfeksiyonlar çok ciddi olabilirler ve bu viral enfeksiyonlar için tedavi zorunludur. Virüsler vücudun tüm sistemini etkiler ve bu nedenle rahatsızlık verebilir. Bazı vakalarda, bakteri enfeksiyonu ve viralenfeksiyon belirtileri benzerdir ve dolayısıyla bakteriyel enfeksiyon, viral bir enfeksiyon olarak algılanabilir. Bu nedenle, virüs enfeksiyonu ya da bakteriyel bir enfeksiyon olup olmadığını anlamak için doğru tanı konması gerekir çünkü bakterilere etki eden ilaçlar virüslere etki edemez.

Viral Enfeksiyon Semptomları

 

Virüse bağlı olarak değişir Aşağıda verilen bazı semptomlarbelirtilmiştir.

 

Yetişkinlerde Viralenfeksiyonlar

Gıdalarda virüsler tüketiciye etki edebilir, yani gıda zehirlenmesi yetişkinlerde virüs bulaşması nedeniyle olur.Yetişkinlerde en sık görülen. semptomlar kusma, diyare, mide ağrısı, kabızlık ve hazımsızlık gibi semptomlar yetişkinlerde viral enfeksiyonlara bağlı olarak ortaya çıkar. Yüksek Ateş, boğaz ağrısı, öksürük ve soğuk algınlığı gibi diğer belirtiler de gözlenmektedir. Virüs enfeksiyonu da bağışıklık sisteminin zayıflamasına neden olur ve kişi enerji eksikliği hisseder.

 

ÇocuklardaViral Enfeksiyonlar

Çocuklarda en sık görülen olanlar baş ağrısı ve ateştir. Bununla birlikte burun akıntısı, kusma ve diyare gibi diğer bulguları da gözlemleyebilir. Bazı çocuklar boğaz ağrısı, mide ağrısı ve öksürük de yaşayabilir. Yorgun ve zayıf hissetme eğilimi gösterebilirler. Bazı durumlarda, yüz soluk görünebilir.

 

Bebeklerde viral Enfeksiyonlar

Deride kızarıklıklar oluşabilir ve bebeğin cildi tahriş olmuş gibi görünebilir. Ayrıca, bir bebeğin yeme alışkanlıklarında bir değişiklik  oluşabilir.  Bebekte sürekli huzursuzluk ağlama görülebilir. Işığa duyarlılık da bebeklerde görülen viralenfeksiyonlar nedeniyledir.Zayıf bağışıklık sistemine sahip insanlar viralenfeksiyonlara daha yatkındır. Bu nedenle, bağışıklık sistemini güçlendirmek için sağlıklı yiyeceklere yönelmek organik beslenmek ve sağlık için yeteri kadar egzersiz yapmak gerekir.

 

 

enfeksiyon,tedavisi,bakteri,virüs

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ