Medcezir.net

10 Haftalık Diyetle 20 Kilo Verin

10 Haftalık Diyetle 20 Kilo Verin

 

10 Haftalık Diyetle 20 Kilo Verin

Çoğu insan, sağlıksız bir diyet kötü beslenme nedenleri ile yağ biriktirir.  Diyet için on haftalık bir  program önerimiz var ancak bu biraz uygulanması zor bir diyet olabilir aynı zamanda bir kişinin alışkanlıklarında kalıcı değişiklikler yapmayı ve belirli yaşam tarzı değişikliklerini benimsemeyi de gerektirecektir. Aşırı vücut yağlarından kurtulmak size sağlık getirecektir çünkü her gram fazla yağ size hastalık olarak geri dönüyor. Hastanelerde kronik hastalıklarla uğraşmak ve ömür boyu ilaç almak kilolardan da daha büyük bir sıkıntı verir. Yaşam kalitenizi arttırmak için de olsa 10 haftalık diyet programını uygulayarak bir defaya mahsus fazla kilolarınızdan kurtulabileceksiniz. Ancak bunun için iradeyi ele almanız gerekir.

 

Siz kilo verdikçe öz güveniniz daha da artacak ve öz güven arttıkça daha çok azimle diyetinize devam edeceksiniz. Böylece yararlı bir döngü içine girmiş olacaksınız .  O halde kilo vermek için tüm enerjinizi toplayın ve kendinize bir takvim hazırlayın. Her günü işaretlemeyi unutmayın. Kişinin diyetinde izlenmesi gereken ilk adım kişinin kalori alımını azaltmasıdır. Kilo vermeye çalışanlar için, tüketilen miktardan daha günlük olarak daha fazla kalori yakmanın da çok önemli bir yeri vardır. Ekstra kaloriler bir egzersiz rutini aracılığıyla yakılabilirken, tüketim seviyelerini düşürmek de çok önemli bir ayrıcalıktır. Her gıda kalemi için kalori seviyelerinin ayarlanmasına yardımcı olmak için çeşitli kalori hesaplayıcıları bulunur.  Siz bu hesaplarla boğuşmayın. Yeni bir tarz deniyorsunuz ve diyetiniz çok da sıkıcı değil. Yediğiniz tüm porsiyonları bir anda yarıya indirmekle işe başlayınız.

 

 

Neler Yapacaksınız

Protein ve lif tüketimini artırmayı deneyin. Hem protein hem de lif bir kişiyi doyurmaya yardımcı olur, böylece atıştırma olasılığının azalma ihtimali vardır. Yemeklerinizde yağsız protein ağırlıklı beslenin. Bunlar balık, et, düşük yağlı süt ürünleri ve kümes hayvanlarını kapsayabilir. Sebzeler, tahıllar, baklagiller ve meyveler de çok miktarda lif içerir. Bol miktarda su içmeyi unutmayın. Zira su sizi enerji ve kuvvet verir yağların erimesine yardım eder. Sıvıların çok önemli bir yeri vardır. Zira bu, atık ürünlerin vücuttan atıldığı ortamdır. Sebzeler, tahıllar, baklagiller ve meyveler de çok miktarda elyaf içerir. Atıştırmaları terk edin. Ne zaman bir şeyler atıştırmak isterseniz hemen aklınıza 10 hafta sonraki fit görünüşünüzü ve etrafınızdaki insanların size hayranlıkla bakışını hayal edin. Çünkü bunlar gerçekten olacak. O halde bu hayali öteleyen atıştırmalar sizin dostunuz değiller. Atıştırmalıklara muhtaç olmamak için öğünlerinizi zamanında tüketin. Ancak şimdiye kadar her ne yiyorsanız yarıya düşürün ve yağı (trans) hayatınızdan çıkarın. İkinci hafta ise beyaz ekmeği de tamamen çıkarın. Ne olursa olsun ekmek yemeyin.  Sınırsızca eskiden yediğiniz yemeklerinizi yarım miktarda yemeye devam edin. Günde sadece 40 dakika yürüyün.

 

10 Haftalık Diyetle 20 Kilo Verin

 

Üçüncü hafta sizden bir şeyi daha kesmeniz isteyeceğiz. O da şeker olacak. Şekeri çaya atmaktan vazgeçin. Bir anda kesmeyin. Çaya kaç şeker atıyorsanız bu hafta yarıya indirin. Sonraki hafta onun da yarısı olsun. Böylece hiç şeker kalmayana kadar gidin.

Bu uygulamayı 10 hafta kadar sürdürürseniz fazla kilolarınızı tamamen atacağınızdan eminiz. Çünkü bu uygulama kilo vermek isteyen herkese kilo verdiren bir diyettir. 4. Haftada ekmek ve şeker tamamen menüden çıkmış yerine protein ve bol meyveli- yoğurtlu bir program gelmiştir. Ayrıca ilk hafta başladığınız 40 dakika yürüyüş 60 dakikaya çıkmıştır.  10 hafta sonunda 20 kg fazlanız varsa onları vereceğinizi garanti ederiz. Ancak söylediklerimizi birebir uygulayın.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ