Medcezir.net

Afrika Siyah Sabunun Faydaları

Afrika Siyah Sabunun Faydaları

Afrika Siyah Sabunun Faydaları

Afrika Siyah Sabunun Faydaları pek de duyulmuş değildir. Biz de bu makalede sizler Afrika sabunu hakkında bilgi vermek istedik. Bilindiği gibi Bir sabun üretmek için kullanılan maddeler sabunun kalitesini belirler. Bu yüzden sabun üretiminde kullanılan içerikler önemlidir.

 

Saç Bakımı Cilt bakımı

 

Tarihsel kayıtlara göz attığımızda Babiller’in M.Ö. 2800 yıllarında sabun yaptıklarını görürüz.  Daha sonra, 19. yüzyılda, büyük bilim adamı Louis Pasteur kişisel hijyen önemini açıkladığında, sabun talebi önemli ölçüde arttı. Günümüzde sabun, yiyecek, hava ve su gibi hayatın kaçınılmaz bir parçasıdır. El yapımı çiğ Afrika siyah sabunu kullanımı cildinizi daha esnek ve parlak hale getirebilir. Geleneksel olarak Batı Afrika’da, özellikle de Gana’da, güneşte kurutulan palmiye yapraklarından, kakao tozu tozundan, kavrulmuş plantain ve shea yağından yapılır. Sabun rengi siyah veya kahverengi olabilir. Kavrulmuş plantainler rengi belirler.

 

 

 

Plantain’ler uzun süre kavrulursa, sabun daha koyu hale gelir. Yapay olarak kokulu değildir ve hiçbir renk arttırıcı madde ve koruyucu içermez. Kakao tozu bulunduğu için doğal bir toprak kokusu veya hafif bir çikolata kokusu vardır. Normal sabunlar kadar kompleks ve şekil de aynı değildir. Aslında bu sabunun şekli  yumuşak ve ufalanmıştır. Kullanılan maddeler ve hazırlama yöntemi bölgeden bölgeye değiştiği için sabun şekli, rengi ve ebadında değişiklik gösterir. En önemli nokta cildi sert kimyasallar olmadan temizlemesidir. Yağlar içerir. Yani, makyaj temizleyicisi olarak kullanabilirsiniz. Bu sabun hassas cilt yüzünün kurumasını engeller.

 

 

 

Kuru ve yağlı ciltler için iyi olduğundan herkes kullanabilir. Yaşlıların yanı sıra bebekler için de güzel bir sabundur. Yağ içerse de cildin yağlanmasını arttırmadan cildi nemlendirir. Kuru ciltler için shea yağı veya diğer nemlendirici ajanlar içeren çeşitleri tercih etmelidir. Banyodan sonra cildi nemlendirici ile nemlendirmek gerekir. Normalde cildi tahriş etmemesi nedeniyle hassas cildi olanlar tarafından kullanılabilir. Çiğ Afrika siyah sabunu düzenli olarak kullanmak koyu lekelerden kurtulmanıza yardımcı olur. Shea yağı cildi nemlendirir. Üstelik gözenekleri tıkamaz. Erkekler tıraş sabunu olarak kullanabilirler. Yani, derin temizleme yapar.  Omuz ve sırtta yeni akne oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

Afrika sabunu, afrika siyah sabunu, siyah sabunun yararları

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ