Medcezir.net

Cilt Bakımında 10 püf noktası

Cilt Bakımında 10 püf noktası

Cilt Bakımında 10 püf noktası

Yaz geliyor ve tatil yapmak herkesin hakkı…  Fakat seyahat, zihin ve ruhun yararına olmasına rağmen, cildiniz üzerinde istenmeyen bir etki yaratabilir tatile çıkarken, sağlıklı parlak cilde sahip olmak için bu önemli cilt bakımı ipuçlarını bilmenizde yarar var:

 

Güzellik ipuçları

Kirli ellerle yüzünüze dokunmaktan kaçının; zira gereksiz döküntülere ve tahrişlere neden olabilirsiniz. Hepimiz yılda bir kez güneşle geçen bir tatil, deniz kum ve kafamızı dinleyebileceğimi bir tatil alanı isteriz. Sonuçta tatil yorgun ruhu yeniden şarj eder ve sizi  yeniden canlandırır. Bununla birlikte tatilin güneşin hava değişiminin cildimiz üzerinde olumsuz etkileri olabilir. Bu makalemizde Seyahat ederken aklınızda tutmanız gereken bazı güzellik ipuçları var. Çoğumuz  güneşin kalıntılarıyla parıltılı, bronz deriyle geri dönmek için tatilimize başlarız. Ancak, güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmanın cildinizin erken yaşlanmasına neden olabileceğini biliyor musunuz? Muhtemelen biliyorsunuzdur. O halde güneş kremleri kullanmanızın gerekli olduğunu da biliyorsunuz. Tatile çıkarken mutlaka makyaj çantanızda güneş kremi bulunmalıdır. Cilt tahrişine ve muhtemelen de kızarıklığa karşı hazırlıklı olmanız gerekir. Bunun için gül kokulu vazelin de bulundurmanızı öneririz.

 

Temizleyiciler Çok Önemlidir

 

 Cilt temizleme setleri de tatile çıkarken yanınızda bulunması gerekenlerden…Bütün gün makyaj yapmak, cildinizin sağlığını berbat edebilir. Sonuçta makyajda doğal bir şey yoktur. Ek olarak, ciltteki gözenekleri tıkar ve ciltteki gözeneklerin solumasını engeller. Gündüz makyajı temizlemek için iyi bir temizleyici kullanmanızın nedeni budur ve cildinizin temiz havayla solunmasına izin verin. Temizleyici taşımayı unutursanız Hindistan cevizi yağı da çok iyi bir temizleyicidir. Tek yapmanız gereken yüzünüzde yeteri kadar yağ masajı yapmak, tüm makyaj çıkıncaya kadar ovmaktır. Daha sonra, yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Böylece cildiniz nemlenir.

Nemlendirici Maskeler kullanın

 

Çok fazla seyahat, ısı ve güneş cildinizi kurutabilir, cildiniz mat ve cansız görünebilir. Nemlendirici bir maske ya da nemlendirici bir sprey, nem kaybını düzeltmeye yardımcı olabilir ve seyahatinizde en iyi cilt bakım ürünlerinden biridir. Cildinizi serinletici ve nemlendirici, kayıp parlamayı canlandıran ve şişlik azaltmaya yardımcı olur.

 

Yanınızda Islak Mendilleri Daima Taşıyın

 

Islak mendil paketi olmadan olmaz. Oteller ve havayolları marketlerinde ıslak mendiller daima satılır. Çantanıza almayı unuttuysanız ıslak mendil alın  özellikle tozlu, sıcak ve kurak bölgelerde seyahat ederken, cildinizi soğutma rahatlığı sağlar. Serin hissettirir. Seyahat ederken cildi nemlendirme, cilt bakım rutininizin çok önemli bir parçası olmalıdır. Yoğun nemlendiriciler, soğuk havalarda ve aşırı sıcakta cildinizin nemlendirilmesine yardımcı olur. Bu aynı zamanda cildinizin nemini cilt tabakası üzerinde tutmaya ve istenmeyen kurumayı önlemeye yardımcı olacaktır. Bu nedenle, her gece yatmadan önce düzenli miktarda nemlendiriciyi kullanmayı unutmayın.

 

Göz altı kremi

 

Seyahat ederken düzensiz uyku sorunu yaşayabilirsiniz. Düzenli uyumazsanız göz altı çizgileri ve kırışıklıkları oluşmaya başlayabilir.  Göz altı kremini unuttunuz diyelim, tatildesiniz o halde  30 dakika boyunca gözlerinizin üzerine mendile sarılmış bir miktar ezilmiş buz koymanız da aynı işi görür.

 

Saç bakımı, cilt bakımı, saç maskeleri, cilt maskeleri, doğal maskeler, güzellik, bakım

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ