Medcezir.net

Evde Güzellik Püfleri

Evde Güzellik Püfleri

Evde Güzellik Püfleri

 

Mutfağımız sadece bizleri besleyecek besinler içermez, bilenler için çok iyi doğal kozmetik ürünler üretebileceğimiz karışımlar da içerirler. Mutfaklarda  tam bir cilt ve saç bakımı için  çok iyi malzemeler vardır. Her kadın güzel ve çekici görünmeyi arzu eder. Bu yüzden her ay tonlarca parayı güzellik salonlarında ve kaplıcalarda harcamaktan çekinmiyorlar.

 

Yüz Temizleyici Doğal ürünler

 

Süt

Yüzünüzü doğal olarak temizlemek için ucu pamuklu bir kürdam alın ve süte batırın. Sonra, sütü yüzünüze ve boynunuza uygulayın. İki üç dakika kurumasını bekleyin. Bundan sonra, taze bir pamuk topu alarak suya batırın ve süt izlerini yüzünüzden temizleyin.

 

Yoğurt

Süt gibi, yoğurt da cildinizdeki safsızlıklardan kurtulmanıza yardımcı olur. Biraz taze yoğurt alın ve yüzünüze uygulayın. Beş dakika kurumasını bekleyip soğuk su ile yıkayınız.

 

Yüz Ovma -masaj yapma

Yüz cildi masaj yolu ile kılcal damarlarda kanın dolaşımını arttırır. Bu nedenle cildiniz daha taze olur. Hücreleriniz kanla dolar ve besin- oksijen ihtiyacı karşılanmış olur.

 

Bal ve Zerdeçal

Tam ölçüyü tutturmak için bir çorba kaşığı gram un, bir parça zerdeçal, bir çay kaşığı bal ve biraz suyu karıştırın. Bu paketi yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Yaklaşık on beş dakika/ 20 dakika  boyunca bırakın ve daha sonra hafif, dairesel hareketler kullanarak, parmak uçlarınızla ve suyla çıkarın.

Limon Şekeri

doğal bir kese görev gören limon şekeri de güzellik ürünlerinden biridir. limon suyu ile şeker karışımını yapın ve yüzünüzdeki cildinizi dairesel hareketlerle ovun. Hassas cildiniz varsa, limon suyu kürünü atlayabilir ve bunun yerine su kullanabilirsiniz.

 

Yüz Maskeleri

Evde yüz maskeleri cildi doğal biçimine getirmeye yardımcı olduklarından haftada bir kez uygulanmalıdır. Cilt tiplerine göre yüz maskeleri uygulanmalıdır. Aşağıda verilen tariflerden herhangi birine girmeden önce derinizin türünü bilin. Yani kuru cildiniz mi var yoksa tam yağlı bir cilde mi sahipsiniz? Bunu belirlemeniz gerekir.

 

Yağlı Cilt Yüz Maskesi

Yağlı ciltler için, en iyi yüz maskelerinden biri, püre haline getirilmiş muza yeterli miktarda gül suyu ilave ederek hazırlanır. Yüzünüze ve boynunuza bu kürü uygulayın, yirmi dakika bekletin ve daha sonra soğuk su ile yıkayın.

 

Normal Cilt Yüz Maskesi

Meyveli yüz maskeleri normal bir cilt için en faydalı maskedir. Yani papaya gibi meyveleri alıp ezebilirsiniz  ve yüzüne uygulayabilirsiniz. Soğuk su ile yıkamadan önce on beş ila yirmi dakika bekletin.

 

Kuru Cilt Yüz Maskesi

Kuru cildin daha iyi sonuçlar için nemlendirici bir yüz paketine ihtiyacı vardır. Zeytinyağı ve baldan birer yumurta sarısı ve bir çay kaşığı karıştırılarak hazırlayın. Yüz üzerine uygulayın, on beş dakika boyunca bırakın ve ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

 

Saç Bakımı

 

Yüz cildinin sürekli bakıma ihtiyacı olduğu gibi, saç bakımı da çok önemlidir. Saç boyama veya perma veya düzleştirme gibi saç bakımı uygulamalarına girerseniz, bu durum uzun vadede saçınıza büyük zarar verebilir. En iyi uygulama Saç rengine doğal bir alternatif olan kına uygulamasıdır. Besleyici saç maskelerinden biri, iki yumurta sarısı ve bir çorba kaşığı bal karışımı ile hazırlanır. Bu karışım yıkamadan bir saat önce saçlara uygulanır ve daha sonra saçlar her zamanki gibi bir şampuanla yıkanır. Kepekten kurtulmak için çok faydalı olan bir başka saç maskesi, çavdar tohumlarını bir gece suya batırarak ve sonra sabahları bir macun yaparak hazırlanır. Bu macunu saçınıza uygulayın ve yıkamadan önce yarım saat boyunca kurumasını bekleyin.

 

Saç bakımı, cilt bakımı, saç maskeleri, cilt maskeleri, doğal maskeler, güzellik, bakım

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ