Medcezir.net

Evliliği Olumsuz Etkileyen Nedenler

Evliliği Olumsuz Etkileyen Nedenler

Evliliği Olumsuz Etkileyen Nedenler

 

İnsanlar doğar-büyür evlenir ve çocuk yaparak nesillerini devam ettirmek isterler. Hayatın gereği budur. Mutsuz bir evlilik, herhangi bir çiftin hayatında en acı deneyimlerinden biridir. Bu makalede medcezir.Net farkı ile mutsuz bir evlilikle nasıl başa çıkacağınızı anlatan bazı püf noktalara değineceğiz. Evlilik çok hassas bir ilişkidir ve mutlu bir evlilik sevgi, güven, inanç ve karşılıklı saygı üzerine kuruludur. Evli çiftler arasındaki ilişkinin ne zaman yön değiştireceği ve mutsuzluğa neden olacağını kestirmek zordur. Fakat her çıkışın bir inişi olduğu gibi her inişin bir de çıkışı vardır. Evlilikte ilişkinin kötüye gitmesi Küçük bir yanlış anlama ile tetiklenebilir, bazen de daha ciddi bir konu olabilir. Sebep ne olursa olsun, bir çift mutsuz bir evlilik içine girdiğinde, bu durum çiftler için stresli bir durumdur. Çoğu durumda, çiftler bazı evlilik sorunları olduğunu kabul etmeyi reddetmektedir. Sadece bu durumun geçiş olduğunu varsayıyorlar ve bunun üstesinden gelebileceklerine inanırlar.

Boşanma Nedenleri

 

Genellikle evliliklerde anlaşmazlığın uyarı işaretleri, ayrılma ya da boşanma gerçekleşmeden çok önce fark edilir. Bazı çiftler onları görmezden gelme eğilimindeyken diğerleri onları tanımlamazlar. Evliliği tehdit eden En hayati işaretler şunlardır: Zaman zaman küfürlü ya da şiddetli dönüşebilecek sık sık kavga ve tartışmalar.

Evliler arasındaki iletişim eksikliği:

Bu durum çiftler birbirinden uzak durduğunda olur, böylece herhangi bir konuda bir konuşma veya tartışma yapma ihtiyacı duymazlar. Sevişme sıklığı azalır ya da hiç bir fiziksel yakınlık yoktur.

Sık sık birlikte olmayı tetikleyen duygusal bağ kaybolur. Sonuç olarak artık hayallerini veya gelecekteki planlarını birbirleriyle paylaşmazlar.

Bu tür çiftler genellikle eşlerini hayatlarına dahil etmeyi reddetmektedir. Evdeyken, TV izleyerek, kitap okuyarak veya alkol içmekle meşgul olurlar. Dışarıdaysa, arkadaşlarıyla birlikte vakit geçirmeyi tercih ederler ya da yalnız diğer etkinliklere katılırlar. Bir ilişkide sıcaklığı ve mutluluğu geri getirmeye yardımcı olabilecek belirli adımlar vardır.

 

Mesela İletişimi Geliştirmeye çalışmak önemli bir adımdır.

İlk adım, duygularınızı, endişelerinizi ve beklentilerinizi eşinizle paylaşmaya başlamaktır. Bu şekilde geçmişte ikiniz arasında var olan yanlış anlamaların çoğunu temizleyebilirsiniz. Öfkenizi dağıtmak değil, ikinizi de rahatsız eden konularda açık bir tartışmaya sahip olmaktır.

Bağışlamayı öğrenmek:

Eşiniz geçmişte sizi mutsuz eden bazı hatalar yapmışsa, o olayı unutmaya ve eşinizi affetmeye çalışın. Bu yapmak kolay değil, ama sadece evliliğinizin uğruna deneyin. Ayrıca, öfke veya mağduriyetlerin istiflenmesi sizi daha çok depresyondan götürecektir. Affetmeyi başarırsanız, özgür hissedeceksiniz.

Olumlu Olmak: Ortamınızdan olumsuz etkileniyorsanız, içeriden kendinizi olumlu hissetmeniz çok önemlidir. Kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamayı bırakmayın, aksi takdirde motivasyonunuzu kaybedersiniz ve kendinizi depresif hissedersiniz. Bu fiziksel, zihinsel sağlığınız için iyi değildir. Doğal organik yiyecekleri yiyerek, düzenli egzersizler yaparak ve geceleri 8 saat uyuyarak fiziksel sağlığınızı koruyun. Yapmayı sevdiğiniz aktivitelerle uğraşarak zihninizi rahatlatın.

 

Evlilik, boşanma, boşanma nedenleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ