Medcezir.net

Güzellik Salonu Açmak

Güzellik Salonu Açmak

Güzellik Salonu Açmak

Son zamanlarda, güzellik salonları çok iyi gelir getirmeye başladı, insanlar giderek dış görünüşleri hakkında daha titiz davranmaya başladılar. Salon endüstrisi son on yılda istikrarlı bir büyümeye tanık oldu. Toplum genel olarak güzellik konusunda bilinçlenmeye başlayınca, saç ve güzellik salonlarını ziyaret etmek bir zorunluluk olmaktan çok moda ifadesi haline geldi. Bu durumdan Salon sahipleri şikayetçi değiller tabi… İnsanlar sürekli olarak bir dizi güzellik, cilt ve saç bakımı  uygulamak için güzellik salonlarına hücum ediyorlar.  İyi Bir güzellik salonunun sunduğu farklı hizmet türlerine göz atalım. Eğer sizin de bir güzellik salonu açmak gibi bir fikriniz varsa bazı püf noktaları bilmenizde yarar var.

Güzellik Merkezleri için Kat Planlarının Hazırlanması

Yeni bir güzellik salonu işi başlatırken, yapılması gereken ilk şey alan gereksinimlerinizi belirlemektir. Evinizde yeterli alana sahip olursanız,  evde bile bir güzellik salonu açabilirsiniz. Yeterli alan olması önemlidir. Aksi takdirde güzel bir alan kiralamanız gerekir.  Güzellik salonunuz için bir yer seçerken, müşteri doluluk oranını, sunulan hizmetlerin sayısını ve türünü,  göz önünde bulundurun ve buna göre yer gereksinimini hesaplayın. Görevli başına 100 metrekarelik bir alan olağan norm olarak kabul edilir ama bütçenize ve diğer kısıtlamalara göre alanı ayarlayabilirsiniz.

 

İyi bir Güzellik Salonu Nasıl Olmalıdır

 

Bir güzellik salonu normal olarak geniş bir hizmet yelpazesi sunarken, iç düzeninin ve tasarımının dikkatli bir şekilde ve doğru planlanmış bir şekilde yapılması oldukça önemlidir. Bu amaçla, deneyimli bir mimarın veya iç mimarın yardımını aramalı ve müştereken ayrıntılı bir güzellik salonu kat planı hazırlamalısınız. Bölgenizdeki farklı salonlara göz atmanız önerilir. Mesela işe Planlanan konseptinizi ve amaçlanan hizmetlerinizi bir iç tasarımcıya iletmekle başlayabilirsiniz; tasarımcı, güzellik salonu için  kaba bir prototip ortaya çıkaracaktır.

Bekleme alanı, salonunuzun ayrılmaz bir parçasıdır; müşterilerin içine girdiklerinde fark ettikleri ilk şey budur. Konforlu olmalı ve müşterilere anında rahatlamalarını sağlayacak sıcak ve davetkar bir hisse kapılmaları gerekir.

 

Farklı Saç Kesme ve Boyama Bölümleri

 

İdeal olarak, saç kesimi ve boyama bölümlerini ayırmanız ve birbirlerinden belli bir mesafede tutmanız gerekir. Bu bölümler için rahat ve uygun koltuklara yatırım yapmak hem müşterilere hem de görevlilere fayda sağlamalıdır. Manikür ve pedikür alanlarını da ayırmalısınız. Bu bölümlerin, ortak saklama bölmeleri, müşteri konforu ve görevliye kolaylık açısından birbirine yakın ya da bitişik olması gerekir. Ayrıca, herhangi bir rahatsızlıktan kaçınmak için lavabo, yakın mesafede bulunmalıdır. Mesela cilt yakıcı bir yanlış ilaç kullanıldığında ya da alerji ortaya çıktığında çok hızlı bir şekilde lavaboya giderek müşteriye uyguladığınız yanlış kozmetik ürünü hemen gidermelisiniz. Bu nedenle manikür pedikür alanı lavaboya yakın olmalıdır.

 

Ayrı Spa ve Masaj Odaları

 

Spa, sauna ve vücut masajı hizmetleri sunmayı planlıyorsanız, salonun bir köşesinde her bir tesis için ayrı odalar bulundurmanız gerekir. Bu odalar, müşteri mahremiyeti uğruna tamamen kaplanmalı ve tuvalete ve duş kabinine yakın konumlandırılmalıdır.

 

Güzellik salonu, dekorasyon, güzellik, cilt bakımı,saç bakımı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ