Medcezir.net

Kuru tenlere Bakım Önerileri

Kuru tenlere Bakım Önerileri

Kuru tenlere Bakım Önerileri

Cildimiz çok narindir her insanın cildi 3 farklı özelliğe sahiptir bazılarının cildi kurudur bazılarının yağlıdır üçüncü kısımda ise karma cilde sahip insanlar var. İnsanlar arasında en çok kuru ciltli olanlar başta gelir. Çünkü kuru tenli bireylerde, derinin kendi kendini koruyan yağ tabakası çok incedir, hatta yok olma derecesindedir. Ayrıca kuru ten tipi, öteki ten tiplerine göre yaşlanmaya ve kırışmaya çok daha erken başlamaya müsaittir.

Kuru cilt bakımı

Kuru cildi nemlendirmek için ne yapmalıyız? Kuru ciltle mücadele etmek basit bir işlemdir ancak bazı kurallara riayet etmeniz gerekir. Mesela günde en az 3 lt su tüketmelisiniz. Hele ki yaz aylarında su tüketimi bol olmalıdır. Su yerine içtiğiniz soğuk sıcak içecekler su yerine geçmezler kahve kola çay gibi içecekler ödem nedenidir. Kuru cilt bakımı yapmak için haftada 2 kez zeytinyağı kürü cilde uygulanabilir. Yağlı cilt bakımı için ise limon çok yararlıdır. Cilt bakımı sadece kür uygulama ile olmaz. Organik beslenmeyi de gerektirir. Egzersiz yapmak- sigara kullanmamak cilt bakımının diğer önemli tedbirleridir. Cildimizde çok ince kılcal damarlar vardır. Bu damarlarda kan; hem oksijen taşır hem de besin ( vitamin -mineral- protein) maddeleri barındırır. En ücra köşelere kanın taşınabilmesi için kanın yeterli harekete de sahip olması gerekir. Yani masaj cilt bakımı konusunda çok önemli bir uygulamadır.

 

Cilt Bakımı ve Beslenme

Mevsiminde üretilecek taze ve tabii meyve ve sebzeleri tüketmeye itina göstermek de cildin nemli kalmasını yahut doğal nemine kavuşmasını sağlar. Alınması gereken vitamin ve mineralleri mutlaka organik- sıhhatli gıda kaynaklarından almak da bir çözüm yoludur. Yaz aylarında fazla güneşe çıkmamak, cildi güneşten korumak için korunma kremleri kullanmak nemlendiriciler ve doğal evde yapılan nemlendiriciler kullanmak önemlidir.

 

cilt bakımıKuru cilt bakımı,yağlı cilt bakımı, cilt maskeleri

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ